Margus Mitt gongid ja didžeriduu

 Registreerumine suletud
 
0
Kategooria
meditatsioon
Kuupäev
Reede, 23 February 18:15
Asukoht
Türi Joogakeskus
Telefon
+372 5333 0099
E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

DIDŽERIDUU:
Aborigeenid kasutavad pühades tseremooniates harmooniavormi, mida ei tekitata hääle, vaid muusikariista abil. Didžeriduu on seest õõnestatud jäme puuoks, mille puhumisel tekib väga madal põhiheli, millega kaasnevad ka väga selgelt eristuvad ülemhelid. See heli on väga sarnane tiibeti munkade "ühe -hääle-akordiga". Didžeriduu põhihelisid on üsna kerge mängida. Tuleb lihtsalt huuli vibreerides välja hingata. Siiski on selle instrumendi mängimise üheks põhikomponendiks võime katkematult hingata. Ühendatud hingamine on väga peen tehnika, mis nõuab mängijalt sellist hingamisvõimet, et didžeriduu heli ei peatuks. Loomulikult tähendab see, et hingaja peab olema võimeline läbi nina sisse hingama, jätkates samal ajal õhu väljahingamist suu kaudu. Tegemist on küllaltki keerulise tehnikaga, mis on huvitaval kombel samuti just Tiibetis välja arendatud. Isegi ilma didžeriduu kaunist heli kuulmata - ainuüksi niiviisi hingata osates - muutub teadvus väga tugevalt. Aborigeenid usuvad, et didžeriduu helides tekib kõlaväli, mis on teatavat liiki dimensioonidevaheline aken, mille kaudu saab reisida erinevate eksisteerimise vormide vahel.

KURGULAUL:
Tihti võrreldakse tiibeti " ühe-hääle-akordi" ning Mongoolia Tõva piirkonna hoomi - ehk kõrilaulustiili. See on loomulik, sest need kaks traditsiooni on kõige olulisemad näited selle kohta, kuidas ülemhelisid kasutatakse püha laulu lahutamatu osana. Mongoolia ülemhelilaulustiili " kargiraa" iseloomustab äärmiselt madala põhiheliga häälekõrgus, mida lauldes on rinnaõõne alumises osas resonats väga suur. Täishäälikuid kasutades tekitavad lauljad madala häälekõrguse, tuues kuuldavale heli. Põhiline erinevus tiibeti ja mongoolia ülemhelilaulustiilide vahel seisneb selles, et tiibetlased põimivad oma laulu ka püha teksti sõnad, kuid mongolid kasutavad täishäälikuid ja tekitavad ülemhelidega sõnatuid meloodiaid. Täishäälikud on kui mantrad, mis sisaldavad harmoonilist energiat.

AA - puhastus, et indiviidi pesta ja puhastada;
EII - relatiivsus, et mõista meie suhet kõikidesse asjadesse;
III - selgus, et saada ühendust jumaliku tarkusega;
OO - süütus ja uudishimu;
UUU - miski, mis meid kõrgendab - Jumala juuresolek.

KRISTALLKAUSID:
Helikausse on kasutatud juba tuhandeid aastaid. Neid kasutasid šhamaanid juba enne budismi. Kausse kasutati ja kasutatakse ka praegu tervendamiseks ja meditatsioonides.
Kristallhelikausid on valmistatud 99% mäekristalli kvartsiliivast ehk ränist või teistest poolvääriskividest. Neid sulatatakse kokku 4000 kraadise kuumuse juures.
Helikausid tekitavad ülemhelisid, mis on täiesti harmoonilised vibratsioonid. Kuna keskkond ja selles olevad vibratsioonid mõjutavad meie keha ja meelt, siis ka ülemhelides viibimine muudab meie sagedust harmoonilisemaks.
Heli vibratsioon raputab lahti energeetilised blokeeringud ning aitab väljutada jääkaineid. Kausside helid mõjutavad ka meie ajurütme ja tänu sellele saab meie energia jälle vabamalt liikuda ning me tunneme ennast energilistena.

Alustame kell 18:15, osalustasuks 10€

 
 

Kõik kuupäevad

  • Reede, 23 February 18:15
  • Reede, 13 October 18:15

Sündmuste kalender

E T K N R L P
1
4
11
18
19
20
25
26
27

Valik sündmusi

Tulevasi üritusi ei ole
© 2016 Kohaloleku vägi